erm

Od kilku lat w naszej Parafii odbywają się spotkania formacyjne dla dzieci szkoły podstawowej od klasy III wzwyż. Spotykamy się w ramach Eucharystycznego Ruchu młodych (ERM) w każdą sobotę o godz.11.00 w salce przy naszym kościele parafialnym. Czasami spotkania odbywają się w naszym domu zakonnym. Nawiedzamy Pana Jezusa w kaplicy i korzystamy z placu zabaw. W obecnym roku formacyjnym skupiamy się wokół liturgii i sakramentów.

Drodzy Rodzice, ważne jest to, aby dziecko posiadało nie tylko odpowiednią wiedzę religijną, ale również wzrastało pod względem duchowym. Zachęcam was do udziału z dzieckiem w niedzielnej Mszy świętej o godz. 10.00 i aktywnego włączenia się w liturgię. Ważną rolę w duchowym wzroście odgrywa rodzinna modlitwa oraz udział w nabożeństwach: Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa, rekolekcje parafialne. W trosce o wychowanie w wierze waszego dziecka proponuję spotkania w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych (ERM), które jak wyżej wspomniałam, odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00, w salce przy naszym kościele parafialnym. Jest również w naszej parafii Żywy Różaniec Dzieci. Polega on na codziennym odmawianiu 1 dziesiątka różańca (1 Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) w intencji swojej Rodziny, ogarniając również modlitwą wszystkie Rodziny Świata przez okres jednego miesiącaz możliwością dłuższej kontynuacji tej pięknej modlitwy do, której zachęca nas Maryja.

Zmiana tajemnic różańcowych (od grudnia) będzie odbywała się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca.
Proszę Was, Rodziców, o zainteresowanie się i wsparcie dziecka w tej inicjatywie.

S. Augustyna Polak