Grupa pielgrzymkowa

GRUPĘ 7, znaną powszechnie pod nazwą „Siódemeczka” albo „Seledynki”, stanowią kolejne pokolenia ludzi, którzy pragną przeżyć przygodę z Jezusem, do której przygotowuje nas wydarzenie wspólnego pielgrzymowania, kroczenia do tronu Matki. To nasze wspólne pielgrzymowanie zawsze jest początkiem nawiązywania się przyjaźni, sympatii, ubogacenia kontaktem z drugą osobą, w klimacie wzajemnego szacunku, modlitwy, która prowadzi nas do wspólnej radości.

Patrząc wstecz nie sposób pominąć tych wszystkich, którzy nam pomagali w tym pielgrzymowaniu. Podwaliny tej grupie dał jej pierwszy przewodnik ks. Adam Lech, później do tronu Maryi prowadzili nas ks. Zdzisław Pluta, ks. Stanisław Jóźwiak, ks. Janek Sienkiewicz, po czym przewodnikami zostawali kolejni wikariusze parafii Podwyższenia Krzyża świętego w Strzelinie wśród których byli: ks. Tomasz Płukarski, Ks. Bogdan Kapica, o. Krzysztof (z zakonu Trynitarzy), Ks. Piotr Oleksy, Ks. Wiesław Wawrzynów. Obecnie opiekunem grupy jest ks. Grzegorz Kaczybura, a przewodnikiem ks. Paweł Jędrzejski z parafii p.w. Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

Wraz z rozwojem pielgrzymki obecna grupa 7 wyłoniła się z grupy 11. Dziś obejmuje ona różne parafie i miejscowości wśród których są: Strzelin, Wiązów, Kąty Wrocławskie, Wrocław – Nowy Dwór, Szymonków pod przewodnictwem ks. Tomasza Płukarskiego, byłego przewodnika grupy 7, a obecnie rzecznika prasowego pielgrzymki, oraz ci wszyscy, którzy się do nas zapiszą i wyruszą w drogę.

Specyfiką naszej grupy jest także udział młodzieży z Niemiec pod opieką Siostry Dolores.

W naszej grupie zapewniamy dobrą atmosferę, modlitwę do której każdy może się włączyć jako prowadzący, prosząc w intencjach dla siebie ważnych, radosny śpiew, trochę wody dla ochłody, słońca, deszczu i wietrzyka, by nie znudził się ten klimat. Zapraszamy także na ciekawe konferencje, których mam nadzieje miło się słucha i stosuje w życiu. Jesteśmy w stanie zapewnić odpoczynek na ściernisku jak i siłownie dla miłośników kulturystyki (noszenie nagłośnienia). Moi drodzy przyjaciele u nas dla każdego coś się znajdzie. Na koniec pragnę podziękować tym wszystkim, którzy rok rocznie przyczyniają się do tego że grupa 7 istnieje i funkcjonuje. Dziękuję wszystkim sponsorom i wieloletnim darczyńcom naszej grupy, często bez ich pomocy trudno by było opatrywać rany, czy napić się wieczorem ciepłej herbaty, za ich cichą posługę i pomoc dziękuję.

DROGI CZYTELNIKU!!!

Nie wiesz co robić na wakacjach???? Masz wolny czas między 2 sierpnia, a 10 sierpnia!!!! ZAPRASZAMY z nami na szlak pielgrzymkowy do przeżycia przygody z Jezusem, którą będziesz mógł kontynuować przez całe życia!!!!